Historie firmy

Rodinná Rychvaldská pekárna má dvacetiletou historii. Je stabilním a spolehlivým obchodním partnerem s širokým portfoliem zákazníků.


Historie firmy se začala psát v srpnu 1992. V pronajatých prostorách bývalého kina v Rychvaldě pět zaměstnanců začalo s výrobou Rychvaldského chleba. Zakladatel pekárny dodnes firmu řídí. Pekárna se postupně rozrůstala a rozšiřovala sortiment svých výrobků, dnes nabízí širokou škálu druhů chleba. Značné prostředky investovala a každoročně investuje do modernizace technologií, výrobních prostor i nákupu dopravních prostředků, aby mohla uspokojit požadavky svých zákazníků a přísné hygienické nároky na kvalitu a zdravotní nezávadnost výrobků.


Od roku 2005 má pekárna síť firemních prodejen, které jsou v Rychvaldě, Dolní Lutyni, v Bohumíně, v Karviné a v Ostravě. Od roku 2007 má firma dva výrobní provozy, v Rychvaldě a Dolní Lutyni. Dnes firma zaměstnává 50 pracovníků.


Hlavní mezníky ve vývoji firmy:

Srpen 1992 – zahájení provozu pekárny, výroba jednoho druhu chleba – Rychvaldského.
1994 – dvojnásobné navýšení výroby a její rozšíření o nové výrobky Cerea chléb, Podmáslový chléb, Slunečnicový chléb a další.
1997 – zakoupení nové moderní plynové pece a další navýšení a rozšíření výroby
1999 – spolupráce s obchodními řetězci
2005 – otevření druhé firemní prodejny po Rychvaldě i v Bohumíně
2006 – zakoupení druhé plynové pece
2007 – zahájení druhého výrobního provozu v Dolní Lutyni.